Ölümsüzlük bulundu!

Duyan duymayana haber versin; artık karada, havada, denizde ölüm yok insanoğluna. Artık insan varlığının başlamasından itibaren hayalini kurduğu ölümsüzlük gücüne ulaşabilecek. Dünya’ya sahip olma hırsıyla daha fazla sömürüp, daha fazla öldürecek, daha fazla gözyaşı akıtabilecek. Gazete de ki “Dünya’ nın tek ölümsüz canlısı” yazısını okuyunca bir an bunlar geçti kafamdan sonra yazının tamamını okuyunca “Oh be! dedim şimdilik tehlike yok, sadece ölümsüz olan canlı bulunmuş, insan kendisi için bunu uygulanıncaya kadar asırlar geçer”
Bu günün insan profili için bunun uygulanabilirliğini düşünebiliyor musunuz? İyice cehenneme döner diye düşünüyorum Dünya, insanlığa neler çektirdiklerini gördüğümüz bazı şahsiyetlerin bir de ölümsüz olduklarını, bu hırsıyla, bu zalimliği ile, bu hala egoları ile yaşayanların birde ölümsüz olduğunu düşünebiliyor musunuz? Ben şahsen öyle bir ortamda ölümsüz olmak istemem.
Efendim gelelim habere; Turritopsis nutricula’ adı verilen ve çapı sadece 4-5 milimetre boyunda teknik olarak “hydrozoan” olarak adlandırılan bir canlı, ömrünün sonuna geldiğinde ya da yaşamını sürdürebilecek koşulları bulamadığında, denizanasına dönüşmeden önceki evreleri olan ‘polyp’e geri dönüyor, bir süre sonra da tekrar denizanası oluyor ve bu durum hep böyle sürüp gidiyor. Yani günümüzde ki bilimsel gelişmeleri de düşünürsek bu canlı büyük bir ihtimalle bazı labaratuvarlarda şu günlerde inceleme altında. Korkarım ki yakında “Buldum..Buldum…” diye bağıran bir bilimadamı labaratuvarından deli gibi fırlayacak dışarı. Sevinir misiniz? Ben sevinmem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir