Bizim çocuk pilot olacak abisi

Yeni kuşak hava yollarımızın uçağının birinde 15 yaşında, arkadaşlarına hava yapma yaşına gelmiş bir çocuk ve ailesi seyahat ediyor, pilot ailenin tanıdığımı bilinmez (Haberde bu durum belirtilmiyor.) pilot uçak havada süzülürken yerini 15 yaşındaki yolcuya veriyor ve afacan yolcumuz pilot koltuğunda arkasında bulutlar ve bir eli kontrol araçlarında, uçağı kullanıyormuş gibi bir hava yaparak fotoğraf çektirmiş. “Eee ne var?” bunda diyen okuyucularım yazıyı burada bırakabilirler çünkü onlar için bu yazının devamının da bir anlamı olmayacak ve bir gün onlarda bir pilot koltuğuna çocuklarını hava olsun diye oturtacaklar. Neyse, efendim bu havacılık sistemi içinde genel kurala göre ikinci pilotun dahi kaptan pilot koltuğuna oturmasının bir sürü prosedürleri varmış. 

Düşünün bir kere, bir çocuk arkadaşlarına hava olsun diye pilot koltuğuna oturup seyir halinde ki bir uçakta fotoğraf çektirmek istiyor, normal mi? Bence normal, çünkü o yaşlarda bizde olsaydık ve bize de böyle bir imkan sunulsaydı kabul etmez miydik ( Böyle bir fotoğrafla ne kızlar tavlanırdı be.) hatalı olan kesinlikle o çocuğu oraya oturtan aile ve pilot; olabilecek faciayı düşünmek bile istemiyorum.

Bizim pilot heveslisi ufaklık ne yapıyor pekiyi sonra? Alıyor fotoğrafını ve pilotluk havacılıkla ilgili amatör bir siteye gönderiyor ve böylece bu olayda ortaya çıkmış oluyor. Malumunuz uçaklar düştükten sonra; “Pilot yerini bir küçük çocuğa verdiydi, sonra bulutlarda süzüldük ve düştük” diyecek biri de bulunamıyor. Yani olabilecek önlemlerin önceden alınması gereken bir yolculuk biçimi uçmak. 

 http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=turkiye&KategoriID=&ArticleID=994378&Date=23.09.2008&b=Ucakta%20sok%20%20goruntu&ver=45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir