Evleniyoooom

Başlığı görünce hemen koşup geldiniz değil mi? Yahu arkadaş bizim toplumun bu başkasının hayatıyla uğraşma hobisi, saplantısı nereden geliyor; neden başkasının ne yapıp ettiği bu kadar bizi ilgilendiriyor? Bu arada memleket meseleleri, doğal ortamın sorunları,küresel ısınma gibi konuları da bu kadar merak etse bu toplum “Ne erdemli konuları merak ettiler be, evlilik programını izlemekte bonusu olsun” dersin.

Hah! lafı evlilik programına getirecem işte; programla ilk karşılaşmam da genç kızımızın biri sahneye konmuş bir koltuğa kurulmuş, paravanın diğer tarafında aşık olup gelmiş gence sorular soruyor; “Benim neyimi beğenip geldin” ala ala ala, hadi ortada aşk var bir kaç görüşmeden sonra evlenecekler belki; tabii soracak diyorsun. Kızımız biraz konuşmadan sonra paravanda açılınca “Enerji alamadım” diyor ve o aşık olup gelen yeni kısmetler için geçip evlenecekler kuruluna oturuyor. Kurul deyip de geçmeyin hepsi uzman; gidip biraz yaşam dersi alayım diyorsun.

Sonra kızımız başka program da yine çıkıyor, yine meşhur sorusunu soruyor; “Benim neyimi beğenip geldin” ve gelende hep aşık; nasıl bir aşksa olmadı mı kısmetini deneyip duruyor.

Aslında programı yapanlara kızmıyorum; halkımızın başkasının hayatını merak etme gibi hastalığı var; bir tiyatro oyuncusunun, yazarın,şairin, bilim adamının adını bilmez evlenmeye gelen ve bir türlü evlenmeyip , elektriksiz kalan evlilik adayları evinde eli soğan doğrayıp gözü ekranı takip eden Hatice ablayı uğraştırıp dururlar, “Hatice abla ne buluyorsun bu programlarda” diyenlere, Hatice ablanın cevabı hazır; “Kafamı boşaltıyorummm”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir