Kader diye bir şey var mı?

Kader diye bir şey var mıdır gerçekten; yani elimizde olmadan yaşamımız planlanmış mıdır, hayatımıza giren insanlar aslında bir tiyatro oyununu oynamak için sırasını bekleyen oyuncular mı? Kim bilir fakat Zeki Demirkubuz’un hem senaryosunu yazıp hem de yönetmenliğini yaptığı Kader filmini izlediğinizde bir kez daha var böyle bir şey demeden alamıyorsunuz kendinizi.

Bekir (Ufuk Bayraktar) kendi halinde babasının mağazasında çalışan bir delikanlıdır ve bir gün mağazaya  Zagor (Ozan Bilen) adlı bir sabıkalıya deli gibi aşık Uğur (Vildan Atasever) gelir. Saf delikanlı biraz cilve yapan bu güzel kadına bir görüşte tutulur ve film boyunca size bir acımak duygusu verecek bir takip başlar. Sürekli suç işleyip hapse giren Zagor’u takip eden Uğur ve ona delice aşık olup onun uğrunda tüm hayatını mahfeden ve onu adım adım takip eden Bekir.

Filmde karşılıksız bir aşk, kader olgusuna bağlı olarak sıradan insanların hayatının trajik biçimde değişimi gerçekten çok iyi verilmiş bu filmi izledikten sonra “Masumiyet” filmini de izlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir