Aşk Tesadüfleri Sever de

Tesadüfün bu kadarı komik; arkadaş ben bir masal filmi çekeceğim ve bu filmde kafayı tesadüflere takacağım deseniz bile “Aşk Tesadüfleri Sever” filmi kadar tesadüfleri bir araya getirmeniz oldukça zor, yani tabirimi bağışlayın asıl kız Deniz ve asıl oğlan Özgür neredeyse tuvalette bile karşılaşacaklar.

Sanatta aşk her zaman getirisi olan bir konudur, bu konuyu çamura bulasan da iş yapar. Bu kadar tesadüfü başka bir konulu filmde yapmaya kalk; gişe de sana öyle bir tesadüf yapar ki şaşırırsın. Filmin 70 li yıllardaki esnaf ve mahalle ortamı çok güzel verilmiş bununla birlikte tesadüfler % 75 azaltılsaydı dört dörtlük bir aşk filmi olacaktı diye düşünüyorum fakat bu kadar tesadüf eski Yeşilçam filmlerini bile aratıyor; hani oğlan ve kızdan biri kör oluyor diğeri görmesini sağlıyor falan.

Bunun dışında filmin diyalogları ve verilmesi gereken hava konusunda bir diyeceğim yok oldukça başarılı, oyunculuk çok iyi fakat gerçekçilik bakımından “İncir reçeli” filmi ile kıyaslama bile yapılamaz. Yine de “Issız Adam, İncir reçeli, Aşk tesadüfleri sever” gibi aşkı ön plana çıkaran filmlerin gişe başarısı sevindirici çünkü sinemanın büyük projelere imza atması için bu şart. Bu tarz filmler ne denli kötü olursa olsun duygu bombardımanları ile kent insanının soğuyan yüreğini güldürür, hayat verir ve “Testere” tarzı filmlerin yapılmasından her zaman daha yararlıdır. Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir