Gülüm Filmi

Bazı filmler vardır, viyona girdikleri dönemde tıpkı filmde ki Ali bey gibi sessiz kalmış, gürültülü patırtılı bir konu işlemedikleri için pek reklamları olmamış ve gençlik dönemlerini bitirip DVD lere dönüşmüşlerdir. Sevdiğiniz oyuncular yer aldığı için ,ismi dikkatinizi çektiğinden alıp izlersiniz ve nasıl bu filmden haberim olmamış diyerek hayıflanırsınız:
İşte Gülüm öyle bir film.
Hınca hınç dolu salonlarda sevgi seminerleri veren Sinan’ın sevgisiz dünyası, eşi evi terk ettiği için yapayalnız kalmış ve oğlu Sinan’ın henüz ortada olmayan çocuğuna tahtadan oyuncaklar yontarak , olabildiğince iyilik dağıtmaya çalışıp, dünürü salim beyle avladıkları balıklarla arada kurdukları çilingir sofrasından başka lüksü olmayan Ali Bey’in mutsuzluklarının gerisinde ailenin kaybettiği kızları Gülün gölgesi vardır.
Film iddialı bir konu işlemiyor tam tersi konu oldukça basit gibi duruyor fakat Tarık Akan, Okan Bayülgen, Rutkay Aziz, İdil Fırat, Güler Ökten, Nebahat Çehre, Sümer Tilmaç gibi güçlü oyuncuların oyunculuk gücüne yönetmen Zeki Ökten eklenince güzel bir drama çıkmış ortaya, sıkılmadan izliyorsunuz ve yer yer duygusal olarak küçük çaplı depremler yaratıyor yüreğinizde. Filmin içine kent insanının mutsuzlukları arayış şekillerinin yavanlığı, kuşak çatışması çok iyi oturtulmuş. İzlemediyseniz bence zamanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir