Hadi golü attın, ya sonra?

Uzun zamandır futbolu izleyen biri olarak artık bir filmi izlemekten çok o filmin ayrıntıları ile ilgilenenler gibi ben de futbolun biraz daha ayrıntıları ile ilgilenmeye başladım galiba; bu günlerde futbolcuların gol attıktan sonraki sevinç durumlarını yakından takip ediyorum örneğin.

Durum böyle olunca da neler görmüyorsunuz ki, kimi nasıl sevineceğini bilemiyor örneğin, ya da son anda birinin sevinç biçimini taklit ediyor, yani nerden bilsin ki garibim gol atacağını; kalkmış gelmiş defanstan, bir pozisyon çıkmış vurmuş, hooop gol, ne yapacak şimdi? Forvet falan olsa önceden çalışır ne yapacağına karar verir de ummamış adam ve atmış karambolden gölü, bir anda başkalarının sevinç durumlarını taklit etmeye başlıyor; sus işareti yapıyor seyirciye, bebek sallıyor, emzik emiyor ( Çocuğu var mı yok mu bilinmez) falan filan.

Gerginliği tetikleyen gol sevinçleri! - Dünya Haberleri
Futbolcuların özel gol sevinçleri ve anlamları - Son dakika Futbol ...


Yani duruma bakıldığında her gol atan futbolcu sanırım seyirciye farklı bir sevinç sembolü ile koşmak istiyor da, bu alanda bayağı sınırlı gibi, örneğin bazı futbolcu kardeşlerimiz kendi ıslak çimenlere bırakıp, göğsüyle kayıyor çimenlerin üzerinde, kimi kart göreceğini bile bile forma çıkarıyor, kimi gidip korner bayrak direğini yerinden çıkarıyor, reklam panolarını tekmeliyor. Göze en kötü görünen ise sanırım emzik gibi parmak emme olayı, en güzeli ise bir kaç futbolcunun koşup gölcü oyuncu ile birlikte gazetecilere poz veriyormuş gibi durmaları.

İlginç Gol Sevinçleri | GAZETE VATAN GALERİ


Tabii ki binlerce kişinin tezahüratları eşliğinde oynanan bu oyunda gol attıktan sonra o coşkulu kalabalığa doğru koşup, onların sevebileceği bir sevinç hareketi yapmak da gol atmış birinin hakkı sanırım. Saygılarımla..

İşte bazı gol sevinçleri:

http://video.eksenim.mynet.com/serhat_uzunkok/ilginc_gol_sevincleri/216308/ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir