Pi’nin Yaşamı

Kabul etmek gerekiyor ki Pi’nin yaşamı değişik ve ilginç bir film; her şeyden önce Bengal Kaplanı gibi bir hayvanın kendisine bir rol verilmişcesine uyumlu oynadığı ve de bir insan ve bir Bengal Kaplanının küçük bir teknede batan gemilerinden sonra yaşam mücadelesi verdikleri hani eski bir bilmece de olduğu gibi “Tekneyle önce koyunu mu kurdu mu karşıya geçirirsin” misali bir ölüm kalım mücadelesini işleyen bir film; bu nedenle soluksuz izliyorsunuz.

Film aslında mitolojik bir hikaye tarzında, bir nevi masal dünyasına götürüyor sizi yani kalkıp “Arkadaş bu Pi kim gerçekten de bir bengal kaplanı ile küçük bir teknede koca okyanusta kurtulma mücadelesi vermiş mi” diye googlenin başını ağrıtmanıza gerek yok.

Görsellik gerçekten muhteşem, bu nedenle mutlaka dev ekran bir sinema sahnesinde izleyin derim. Pi yi canlandıran suraj sharma güzel bir oyunculuk çıkarmış.

Yani filmi kısaca özetlemek gerekirse muhteşem görsellik, mitolojik bir öykü ve Kaplan ve Pi nin güzel oyunculuğu ekseninde bir masal dinler gibi zaman su gibi akıyor yani hayatınızın yolculuğuna hazırlanın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir