Bonzai ve Tatminsiz Gençlik

Son günlerde büyük kentlerin kaldırımlarına yüzleri sararmış, halsiz, gözlerinin feri kaymış gencecik çocuklar çiçeklerin erken solması gibi düşmeye başladılar ve adını tekrarlayarak reklamını yapmak istemediğim zehir gençleri hatta çocukları dibi görünmeyen karanlık dehlizine hızla çekmeye başladı. Pekiyi de daha önce çok duymadığımız bu zehir tüketme çılgınlığı neden böyle bir patlama gösterdi?

Aslında sadece Türkiye’de değil tüm dünyada hızla artan ve kendini ifade edemeyen genç nüfus gücünü aktaramadığı ekonomik çarkların, üretmeden tüketmenin erdem olarak gösterildiği, genç bireye “Sen sadece reklamları izle ve tüket, gerisine karışma” dayatması ile her gün şekillenen düşünce dünyalarının bombardımana tutulduğu, hızla yıkılan aile kavramı altında sevgiden sürgünlüğün sonucunda maalesef bir boşluğa düşmekte ve ne yazık ki hayatlarının baharında ki bu gençlerin, çocukların elinden sahte dünya tutup onları ölüm yolculuğuna çıkarmaktadır.

Günlük verileri paylaşan http://www.worldometers.info/tr/ sitesinden aldığım bir veriye göre bu yıl kaçak uyuşturucuya harcanan para 253.642.338.414  mış. Bu durumda böylesine büyük bir ekonomik çark önlem alınmazsa doğal olarak neden sonuç ilişkilerine bağlı olarak kendi girdabına kapılan insanları karanlığına almaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir