Bir Masal ile Kişilik Testi

Külkedisi masalını hatırlamaya çalışın. Masaldaki unutulmayacak sahneler arasında sizi en fazla etkileyen hangisidir?

Bir Masal İle Kişilik Testi
Üvey annesi ve kardeşlerinin külkedisine işkence ettiği kısımlar.

Bu sahne acıma duygusu uyandırır, ancak acımanın altında büyüklük ve gurur duyguları vardır. Bu sahneyi, kendinizi birisinden üstün görmenizi sağladığı içinhatırlıyorsunuz. Başkalarına şefkatli ve acıyan gözlerle yukarılardan bakmak iyi bir özelliktir ama onlara daima tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmeyin.
Perinin külkedisini güzel bir prensese çevirdiği sahne.

Sihirli değneğin bir hareketi külkedisini güzel bir prensese çevirir ve dünyasını değiştirir. Ama gerçek dünyada işler hiç de bu kadar kolay değildir. Sizin en büyük hatanız gerçek hayattaki sorunları görmezden gelmeniz ve plansızlığınız.Burada, yarattığınız sorunlardan sizi kurtarmak için sihirli değneğini sallayacak bir iyilik perisi olmadığını unutmuşa benziyorsunuz.
Külkedisinin saat 12’yi vurduğunda balodan kaçış sahnesi.

Bu sahne, sizin başkalarına muhtaç yanınıza hitap etti. Kendinizi saat 12’yi vurduğu zaman koşarak kaçarken ve arkanızda sadece sorunlar ve cevaplanmamış sorular bırakırken görebilirsiniz. Kısa vadede arkanızda bıraktıklarınızı daima başkalarının temizlemesini beklemek kolay görünebilir ama günün birinde gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecektir.
Prensin camdan ayakkabıyı külkedisinin ayağına giydirdiği sahne.

Hemen herkes mutlu sonlara bayılır ve siz bu kanuda çoğunluğa dahilsiniz. İşte sizin sorununuz burada. Basit, normal ve sıradan olan şeylerle çok kolay mutlu olabiliyorsunuz. Hayattan tek beklentiniz sıradan bir iş, sıradan bir maaş, sıradan arkadaşlar, sıradan bir aile, sıradan çocuklar…

Share your Results: