Hastasıyız Dedeeee…

Yoğun bir eğitim dönemi başlıyor yine, eğitim ordusu geleceği oluşturmak için gece gündüz çalışacak, gençlerin yorulacağı yerde tahtanın önünde teriyle gelecek oluşturan eğitimci yorulmayacak çünkü bilecek ki gelecekte kamburlaşmış beli,elinde bastonu ile yürüyeceği sokakların nasıl yerler olacağını verecekleri eğitim oluşturacakları ışık ile belirleyecekler.

Ve ne yazık ki toplumumuzun bir yanı eğitim gönüllülerinin karşısında anlaşılmaz bir set gibi duracak; toplum çocuğunu eğitime emanet ederken uyuşturucu çekip “Hastasıyız dedeee” diyerek bağırılan filmlerin 4.sünü çektirecek kadar kendini kaybedecek ve çocuklarının o filmleri onlardan daha fazla izlediğini bilmeyerek uyuşturucudan uzak durmaları için bin bir türlü nasihat vermeyi ihmal etmeyecek “Aman evladım herkesle arkadaş olma” “Aman evladım ne idiğü belirsiz şeyler içirmeye kalkarlar dikkat et” gibi şeyler söylemeye devam edecekler. Yani o tarafta kimsenin yapılan iyi şeyleri öne çıkarma gibi bir telaşları yok, çocuklarını eğitime emanet edip kendileri dalıyor olumsuzluğun içine, sanki eğitimci çocuğu mars da eğitiyor gibi büyük bir aymazlık var. Ne yazık ki uyuşturucu yaşı hızla çocuk yaşlarına indi.

Yani eğitimci dostlar işimiz zor; kim ne yaparsa yapsın biz de bu geleceği daha güzel yapmanın hastasıyız, kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir