İyi Biri

Yönetmenliğini Ayhan Sonyürek’in yaptığı film bir yol hikayesi aslında çok iyi biri olan Mızrap (Cengiz Bozkurt) bir iş tutamayıp hep ailesine bağımlı kaldığı için babası tarafından evden kovulur ve bir ayağı olmayan köpeği Kara Kız ile Hatay Samandağ’dan  Mersin’in Mut ilçesinde ki asker arkadaşına gitmek için yola çıkar; Mızrap askerdeki kurdukları hayallerden bu yolculuğa büyük umutlar bağlamıştır.

Yolculuk boyunca çok ilginç insanlar ve olaylarla karşılaşır; özellikle Mustafa Alabora’nın canlandırdığı Mustafa dayı Emir Kusturica filmlerinden çıkmış bir karakter gibi.

Toplumda iyi biri olmanın sonuçlarını, toplumda kötü insanlarla karşılaştırmalarla görüyorsunuz. Bu durumu aslında tekerlekli sandalye bağımlısı Mustafa dayı uçma isteğini anlatırken çok iyi vurgular, toplumun bakış açısını anlatır (Buraya çok şey yazmayayım özellikle bu güzel filme destek için videosunu satın alıp izleyin)

Filmi izlerken Babasını “Sen bir hiçsin” dediği iyi kalpli Mızrap’ın yanında oluyorsunuz, sürükleyici, gereksiz gürültülerle insanı yormayan dingin bir film, iyi izlemeler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir