Güzel kadınlara yapılan haksızlık

Bu sanırım abazan toplumların genel bir hastalığıdır; güzel bir kadın “Ölüyorum” dese, yardım etmek yerine “Ne güzel ölüyorsun” diyeceğiz. Tabii ki güzele güzel demek sevap, sevapta artık  güzel kadınlara yapılan büyük bir haksızlık var ortada; düşünün eskiden bir kadına ne yaparken güzel yaptığını söylesek de bu çok büyük facialara sebep olmuyordu; şimdi ise iki sözcük etse “Aman Allahım ne güzel şiir yazıyorsunuz” bir şarkı çığırtsa “Sezen Aksu halt etmiş yanınızda” diyerek sanat alemimize ve güzel kadına çok güzel iyilikler yapıyoruz:)

Şimdi bir de erkeklerin dünyasına bakalım; gerçekten iyi olmadan hangi kadın gelip yakışıklılığa bakarak “Aman Allahım ne sanat” diyor ki. Yani bu güzel kadınlara “Ah seninle bir yemek yesek, bir defa elinden tutsamın”  lehçesi artık.

Pekiyi de bunun kime ne zararı var, bence en çok güzel kadına zararı var çünkü hiç bir zaman gerçek yeteneğinin farkına varamama gibi bir tehlike var ortada veya bir yeteneksizliğin ışık hızında edebiyat, müzik dünyasında kendisine alan yaratmaya çalışmasına ve bu işin profesyonellerine çatınca da kendisini sadece hayran grubunun alkışladığını gerçekte ortada öyle bir yetenek olmadığını anlamak var. Bu uğurda parayla kitap basmak, imza günleri düzenlemek gibi büyük ve hüsranla biten büyük girişimlerin olduğu unutulmamalı. Benim de sonradan keşke söylemeseydim deyip güzelliği nedeniyle “Süper şiir yazıyorsun” dediğim güzel kadınlar oldu, Allah affetsin:) Ha bu arada lafımız tabii ki hem güzel olup hemde yetenekli bayan yazarlara değil…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir