Ufukta ünlü ölümü göründüüü!

Sosyal medyada davranış halleri ile insanların iç yapısında esen rüzgarları görmek çok da zor olmuyor; örneğin o güzelim sosyal medya ortamını yararlı bir iş için kullanmak yerine olmamış bir ölüm halini duyurup buradan gelecek beğen sayısını bekleyen insanlar var maalesef.

Facebook'tan açıklama: İddialar deliliğin ötesinde

Şimdi kendinizi halk tarafından sevildiğine inanan bir sanatçı yerine koyun; hayranlarım var diye avunuyorsunuz fakat heyhat biraz ayağınız çukura doğru gitmeye başladığında sosyal medya gözcülerinin kulelerde sanki bekleyip sizin ölüm haberinizi ilk verenlerden olmaya çalıştıklarını görüyorsunuz; gerçekten yıkıcı bir durumdur herhalde. Cüneyt Arkın, Münir Özkul gibi değerli sanatçılarımız defalarca bunu duydular. Münir Özkul defalarca ölüm haberi verilen ve kızı tarafından “Böyle bir şey yok” diye haberi yalanlayan oldular. En son değerli sanatçımız Münir Özkul bunları duya duya vefat etti maalesef. Şimdi de bu kendinden haberci takımı kanser tedavisi gören MFÖ’nün Özkan Uğur’una çevirmiş gözünü geçenlerde ilk haberlerini görmeye başladık maalesef.

Problems with social media marketing & how to overcome them | Web ...

Neden yapıyorlar? Kesinlikle psikolojik bir tarafı var gibi; kendini ispatlamak, bende haberciyim demek, o sosyal medyaların beğen düğmelerinin cazibesine kapılmak fakat sanırım daha çok da kendi kişiliklerinin ezik yanını bir ünlünün şatafatlı hayatının altından çıkarma çığlığı herhalde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir