Virüs futbolu ne kadar engelleyecek

Virüsün tedbirlerine bakıyoruz; sosyal mesafe en az 2 metre olacak, sarılma olmayacak, cak da cak. Peki futbolda ne var , bunların hepsi mevcut. Hatta İtalya’ya virüsün yayılma sürecinin futbol maçı ile başladığı dahi söyleniyor. O halde gel de Futbol maçlarını başlat bakalım, hele seyircili; kabus olur gerçekten. Yani bu virüsü nasıl daha kolay yayabiliriz sorusunun cevabı olur gerçekten.

Daha Önce Şampiyonlar Ligi'nde Gol Sevinci Yaşamış 6 Beşiktaşlı ...

Bakıyorum Almanya’da ligler seyircisiz oynanmaya başlamış ; izliyorum bazı maçlarını adam gol atmış gayri ihtiyari arkadaşlarına koşuyor, tabii hemen bu durumdan sıyrılmayı biliyorlar şimdilik de çok önemli maçlarda gol atılırsa ne olur bilemem. Bir de izlerken dahi seyircinin o coşkusunu arıyorsunuz; böyle izlemek yavan ekmek tadı veriyor ki futbolcular için daha zordur; seyircinin sahaya ilettiği enerji tartışılmaz.

Bir de madalyonun bir başka yüzüne bakalım; Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor gibi büyük takımlar trilyonlar döktükleri futbolcularının giderlerini seyircisiz maçlar ile karşılayabilirler mi? Gerçekten virüs böyle devam ederse en zor sektörlerden birinin futbol olacağı ortada gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir