Mutlaka izlenmesi gereken muhteşem filmler-2

The Book Thief (Kitap Hırsızı, )

Almanya-ABD ortak yapımı, Markus Zusak’ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan ve müzikleriyle Oscar’a aday olmuş savaş-dram filmidir.

Dunkirk

İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz ordusunun Fransa’nın Dunkerque kıyılarında 400 bin askerle sıkışması ve bu ordunun, deniz desteğiyle Dunkerque’ten tahliye edilmesini konu almaktadır

Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)

İkinci Dünya Savaşı’nda ateşli silah ya da savaş aleti taşımayı reddederek, tek bir kurşun sıkmadan bir sürü insan kurtaran, barış yanlısı, Amerikalı savaş doktoru Desmond Doss hakkındaki 2016 Amerikan yapımı biyografik savaş filmi.

Das Boot (Denizaltı)

 İkinci Dünya Savaşı’nda; özel bir operasyon dahilinde İngiliz savunmasını yok etmeye giden bir Alman denizaltısının, bir İngiliz atağıyla kapana kısılmasını ve mürettebatın kendilerini kurtarmaya çalışmasını ele alır.

Operasyon Valkyrie (Valkyrie)

2008 ABD-Almanya ortak yapımı politik gerilim, savaş filmdir. Özgün adı Valkyrie olan film 30 Ocak 2009 tarihinde Türkiye’de de gösterilmiştir. Bryan Singer’in yönettiği ve Tom Cruise’nin başrolde oynadığı film gerçek olaylara dayanmaktadır 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir