Var da ne var

Futbolcu topu zor bela yanındaki rakip futbolcudan kopardı; şuuut gooool…hakem golü verdi, stad gol sevinciyle yıkılıyor

hooop dedi var “Olum biz de bir bakalım, gol mü değil mi he mi” dedi bir ofiste televizyon başında var heyeti bir daha izledi golü ve iptal dedi. Golü atan futbolcu, stat, hele maçın hakemi mosmor. En çok da hakem fena durumda “Bizi ne sahaya sürüyorsunuz, kendiniz o ofisten idare edin” diyor içinden.

Yanisi hakemlerin işlevi var ile giderek azalmaya başladı gibi; sahanın içinde futbolculardan belki fazla koşarak pozisyon izleyen hatta stadın hep birden kötü tezahüratlarını dahi yüklenerek karar veren bu insanların var gibi bir kabusları daha oldu; verdikleri bir kararın yanlış olduğunu var gibi bir otorite duyurunca karşı takım sanırım “Helal olsun hakeme” Demeyecektir.

Doğrusu nedir diye düşününce; 22 insanla birlikte sahayı arşınlayan ve bu esnada hatalı kararları verebilen hakeme mi güvenmek gerekiyor yoksa var olmadan olmaz mı demek daha doğru? Maalesef her iki durumunda yarattığı sorunlar var.

Bilgisayar bu sorunu da çözecek diyenler var; yani robot sistem maçı izleyecek ve kuralların yüklendiği bilgisayar bu kez de “Hooop” diyecek. Bu durumda hakem taraf tuttu, var taraf tuttu gibi bir durum kalmayacak da futbol robot sistemlere kalırsa tadı tuzu azalır gibi. Hele bir süre daha vara var diyelim bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir