En iyi viking filmleri

Özellikle uzun soluklu vikings dizisinden sonra viking filmlerine ve dizilerine olan ilgi oldukça artmış durumda peki vikings dizisi final yaptığına göre izleyebileceğimiz güzel viking filmleri var mı? Evet aynı seviyede olmasa da çok güzel viking filmleri var; işte onlardan bazıları:

The Vikings / Vikingler

Kirk Douglas’ı Viking prensi Einar olarak ve Tony Curtis’i köle olarak canlandırıyor; iki adam, yalnızca Einar’ın tek aşkı Eric olan prenses Morgana’yı (daha önce Kral Aella ile nişanlanmıştı) kaçırmasıyla büyüyen bir kan davasını konu alıyor.

Valhalla Rising (Cennetin Kapısında)

11. yüzyıl İskandinavya’sında geçen bu Viking destanında manyetik, ağır dövmeli Mads Mikkelsen, yüzündeki şiddetli yara nedeniyle “Tek Göz” adlı bir köleyi canlandırıyor. Onu hapseden ve Eirik’le birleşen adamlara karşı bir isyan başlatır ve ayrıca Rab’bin sözünü yayan bir kaç dini fanatiğe öncülük eder.

Beowulf

Cesur savaşçı Beowulf, krallığının halkını Grendel olarak bilinen tehlikeli bir şeytandan korumak için Kral Hrothgar’ın önüne çağrılır. Grendel, kudretli Beowulf’la eşleşemeyeceğini kanıtlasa da, onun ölümü, kahramanlar arasında en cesur olanı hem baştan çıkaran hem de meydan okuyan acımasız bir yaratık olan annesinin öfkesini uyandırır. Film animasyon tarzındadır.